Szanowni Państwo,
Piękno medycyny klinicznej polega między innymi na jej nieprzewidywalności i niespodziewanych scenariuszach terapeutycznych. Satysfakcji z osiągniętego sukcesu ale i goryczy towarzyszącej porażkom sprzyjają refleksje, dyskusje i konkluzje, które wzbogacają naszą ciągle ułomną wiedzę wykorzystywaną do zrozumienia „żywego świata”.
W tym celu pod patronatem Stowarzyszenia na Rzecz Leczenia Ciężkich Krwotoków chciałem zaproponować Państwu jednodniową debatę mającą na celu „zabawę we wróżenie z fusów” czyli przewidywanie, być może nieprzewidywalnych, scenariuszy klinicznych ogniskujących się wokół ryzyka masywnych strat krwi.
Takie emocjonujące wydarzenie w praktyce klinicznej, konieczność współpracy wielospecjalistycznej i nieoceniony udział pionu diagnostycznego, być może wzbogaci Państwa wiedzę i poszerzy horyzonty interpretacyjne, ułatwi krytyczną ocenę faktów, skieruje Wasze tory myślenia klinicznego na nowe drogi. Dodatkowo liczę, że spotkanie da możliwość zapoznania się ze stale poszerzającymi się możliwościami diagnostycznymi i terapeutycznymi. Pomimo, że jedynie kilkugodzinne spotkanie z pewnością nie wyczerpie nawet części interesujących zagadnień mam nadzieję, że dzięki Państwa udziałowi otworzy nową platformę wymiany poglądów i doświadczeń, wzbogacając każdego z uczestników w nowe doświadczenia. W tym celu zaplanowano prezentacje licznych przypadków z różnych gałęzi medycyny zabiegowej oraz panele dyskusyjne, w które zostaną zaangażowani znani eksperci.

Licząc na Państwa zainteresowanie pozostaję z wyrazami szacunku

Prof. dr hab. n. med. Piotr Paluszkiewicz
Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Ciężkich Krwotoków